Suikerstropen in (speciaal)bier
In speciaalbieren worden regelmatig suikerstropen gebruikt. Deze beïnvloeden onder meer de zoetheid, smaak en kleur. Ook dienen de stropen als substraat voor de gisten of voor nagisting op de fles. De donkere stropen van Cosun Beet Company kunnen hiervoor worden ingezet. Welke stroop het meest geschikt is, hangt af van het gewenste effect op bijvoorbeeld kleur of smaak.
Wanneer suiker(stropen) niet uitsluitend als substraat voor de gisten wordt gebruikt - en er dus ook wat van achterblijft in het bier - moet het als ingrediënt op het etiket worden vermeld.
Alternatief voor isoglucose
Soms wordt ook isoglucose gebruikt in (speciaal)bier. Onder de huidige marktomstandigheden kan vloeibare suiker hiervoor een alternatief zijn. Vloeibare suiker is vaak te vinden in bijvoorbeeld likeuren, vruchten op siroop of limonadesiroop, maar kan ook worden toegepast in speciaalbieren.
Meer weten?
Wilt u weten op welke manier suikerstropen of vloeibare suiker in uw (speciaal)bier kunnen worden toegepast? Neem dan contact op met uw accountmanager.
