Latere start Nederlandse bietencampagne
Dit jaar start de bietencampagne in de Nederlandse fabrieken op 22 september, in onze Duitse fabriek (Anklam) is deze al op 8 september gestart. De campagne begint in Nederland later dan vorig jaar. De gematigde opbrengstverwachting en de wens van veel telers om niet te vroeg te beginnen is hiervoor de reden. Bij de huidige oogstverwachting zal de campagnelengte ongeveer 18 weken zijn.
Cosun Beet Company verwacht deze campagne een bietenopbrengst van 82 ton bieten per hectare, wat een suikeropbrengst van 13,8 ton per hectare moet gaan opleveren. Deze opbrengst is lager dan het gemiddelde van de afgelopen 5 jaar, dat op 14,2 ton suiker per hectare staat. De omstandigheden in de komende maanden kunnen de verwachting nog doen veranderen.
Corona-maatregelen
Tijdens deze bietencampagne zijn er ook diverse corona-maatregelen getroffen. Zo zijn er minder handelingen nodig op de fabriek bij de weegbrug, bij de monsterafname en bij het opladen van de bieten. Daarnaast zijn aan alle chauffeurs veiligheidssleutels uitgedeeld. Op deze manier kunnen ze, wanneer dit toch nodig is, op een veilige manier knoppen bedienen.
Lees hier het artikel dat BN de Stem schreef over de start van de campagne: https://bit.ly/3hYyu1V
